Wynajem domku letniskowego i aktywne spędzanie czasu, czyli co możesz robić nad jeziorem?

Masz już plany na urlop? Jeśli nie, to polecamy wynajem domku letniskowego nad jeziorem. Wbrew niektórym opiniom, ilość dostępnych atrakcji jest bardzo duża i nawet osoby, które cenią sobie aktywny tryb życia znajdą coś dla siebie. Prezentujemy kilka z pomysłów, co możesz robić nad jeziorem podczas urlopu.

Dla tych, co kochają wodę

Miłośnicy sportów wodnych z pewnością ucieszą się z bliskości jeziora. Decydując się na wynajem domku letniskowego, można skorzystać z bogatej oferty wypożyczenia sprzętów, takich jak:

* kajaki,

* rowery wodne,

* motorówki spacerowe,

* wiosłówki.

Jezioro Tałty, nad którym położone są drewniane domki „Wioski pod Żaglami” ma powierzchnię ponad 18 km2, co daje bardzo duże możliwości wykorzystania wyżej wymienionych sprzętów. Niedaleko miejscowości Jora Wielka znajduje się spływ kajakowy, a także Port Żeglugi Mazurskiej. Nawet jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie wypłynąć na głęboką wodę, zawsze możesz trenować swoje umiejętności pływackie przy samym brzegu. Pamiętaj o tym, by zawsze założyć kamizelkę asekuracyjną, którą otrzymasz wraz z kajakiem czy rowerem wodnym.

Wynajem domku letniskowego wśród szlaków rowerowych

Mazury to okolica bardzo malownicza z dużą ilością szlaków spacerowych i rowerowych. Nie musisz targać ze sobą własnego jednośladu, by z nich skorzystać. Na miejscu znajdziesz wypożyczalnię. Na Mazurach znajdziesz kilkadziesiąt szlaków o różnym poziomie trudności. Do pokonania masz kilkaset kilometrów wśród lasów i jezior. Gwarantujemy, że po takim wysiłku sen w drewnianym domku na łonie natury przyniesie Ci odprężenie i relaks, jakiego nie zaznasz w mieście. Miłośnicy pieszych wycieczek także mają duży wybór. Podejmij się wyzwania okrążenia jeziora Tałty. Nie zapomnij wziąć ze sobą koca i przekąsek, jeśli najdzie Cię ochota skorzystać z malowniczej plaży, którą odkryjesz. Jeśli natomiast pogoda nie dopisze, to zawsze lepiej jest zdecydować się na pieszą wędrówkę w płaszczu przeciwdeszczowym niż siedzieć w domku letniskowym i oglądać telewizję. Wszystkim grzybiarzom polecamy taką formę spędzania wolnego czasu na przełomie lata i jesieni.

Aktywnie z dziećmi

Decydując się na wypoczynek z pociechami, zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie ośrodek także im ma do zaoferowania wiele atrakcji. Korzystanie z plaży i kąpanie się przy brzegu może szybko się znudzić. Na terenie „Wioski pod Żaglami” dostępne są:

* huśtawki,

* trampolina,

* stół do ping-ponga,

* zjeżdżalnie,

* piaskownice.

Przygotowując grilla można zapewnić dzieciom możliwość zabawy bez konieczności ciągłego zwracania uwagi na nie. W razie potrzeby tuż obok znajduje się spory trawnik, który może posłużyć do gry w piłkę. Na plaży z kolei można rozwiesić siatkę do siatkówki. To doskonała okazja do poznania nowych osób, z którymi znajomość można utrzymać nawet wtedy, kiedy wynajem domku letniskowego dobiegnie końca.

Wyjazd nad jezioro nie musi oznaczać tylko i wyłącznie opalania się na plaży i oglądania telewizji w drewnianym domku. Skorzystaj w pełni z oferty, którą przedstawiają Ci Mazury.