Domki na Mazurach to nie wszystko, czyli sprawdź, jakie atrakcje warto zobaczyć

Wynajmując domki na Mazurach, nastawiamy się na niezakłócony odpoczynek na łonie natury i błogi relaks nad jeziorem. Choć pierwszych kilka dni spędzamy na opalaniu się i grillowaniu, to często pod koniec pobytu odczuwamy niedosyt i z chęcią chcielibyśmy zapoznać się z miejscowymi atrakcjami. Sprawdź, co znajduje się w niedalekiej odległości od Wioski Pod Żaglami.

Coś dla aktywnych i lubiących historię

Wioska pod Żaglami to domki drewniane na Mazurach, które stanowią doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości, takich jak:

  • Ryn,
  • Mikołajki,
  • Mrągowo.

Do pokonania mamy nie więcej niż 10 km do każdego z tych miejsc, więc na zwiedzanie można wybrać się nawet pieszo. Warto rozpocząć od miejscowości Ryn, która posiada bogatą historię. Znajdziemy tam zabytkowy wiatrak holenderski z 1873 roku, który służył mieleniu ton ziarna rocznie. Choć obecnie popada w ruinę i można go podziwiać jedynie z zewnątrz, to wciąż widać jego piękno. Kolejną atrakcją z pewnością jest zabytkowa Wieża Ciśnień z XIX wieku, która obecnie stanowi siedzibę gminy. Nie można także zapomnieć o najważniejszej budowli z historycznego punktu widzenia – Zamku Krzyżackiego, który pamięta końcówkę XIV wieku. W 2006 roku obiekt został poddany renowacji i zachwyca wszystkich turystów przybywających do Ryn.

Kiedy domki na Mazurach to za mało

Domek letniskowy nad jeziorem, który wynajmujemy, dostarcza nam wielu atrakcji, ale jednak próżno jest szukać tu basenu, torów czy hydromasażu. Jeśli najdzie nas ochota na zażycie tego typu przyjemności, wystarczy odwiedzić Mikołajki i znajdujący się tam Aquapark. Czekają tam na nas:

  • baseny o różnej wielkości,
  • zjeżdżalnie,
  • młynek wodny,
  • sauny,
  • jacuzzi,
  • tężnie solankowe i wiele więcej.

Będąc w miejscowości, nie można zapomnieć także o zobaczeniu fontanny z wizerunkiem Króla Sielaw, która znajduje się w samym centrum Mikołajek. Warty zobaczenia jest także Kościół Ewangelicki p.w. Świętej Trójcy, w którym można podziwiać imponujące obrazy i tablice pamiątkowe. Do odwiedzenia są też dwa muzea: Reformacji Polski i Ferma jeleniowatych. To drugie w szczególności zainteresuje wszystkich pasjonatów przyrody, głównie zwierząt.

Dziki Zachód na Mazurach

Mrągowo jest oddalone o ok. 13 km od naszych domków na wynajem w Wiosce Pod Żaglami. To bardzo niewiele, a przebywając tę odległość możesz zwiedzić Mrongoville, które stanowi odwzorowanie miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu. Taka atrakcja spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Pozwoli przenieść się w świat westernu i muzyki country. Do zobaczenia jest też Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie jedną z atrakcji jest możliwość przejażdżki pojazdem militarnym. Warto także skorzystać z czarnego szlaku spacerowego „Szestno”, na którym także możemy zobaczyć wiele ciekawych obiektów.

Nieprawdą jest, że wynajmując domki na Mazurach, trzeba spędzić cały czas zamkniętym w ośrodku wypoczynkowym. Okolica ma dla nas wiele propozycji i możliwości aktywnego wypoczynku. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie, a po udanej wyprawie do pobliskich miejscowości będzie czekał na Ciebie przytulny domek letniskowy naad jeziorem, który wynajmujesz.